fbpx

Krepšelyje

Nepaprasta dumblių magija

Nuo šilko švelnumo žvejų rankų iki spindinčios moterų veido odos!

 

Daugybė nuostabių dalykų dažniausiai nutinka ne savaime, o tik dėl to, kad taip susiklosto gyvenimas. Taip atsitiko ir estei Berit Joosep, sukūrusiai ekologišką, veganišką „Berrichi“ veido kremą, kuris pirmiausia jai pačiai padėjo pamiršti ją kamuojančias odos problemas – odos peršėjimą, šerpetojimą ir amžiną išsausėjimą. Radusi sau idealiai tinkantį ir odos problemas išsprendusį produktą, Berit netruko juo pasidalinti ir su kitais.

Berit odos problemos prasidėjo sulaukus antro vaikelio – pasipylė alergijos, uždegimai. Prekybos centre pirkti kremai visiškai netiko. Laikydamasi principo, kad geriausia – kas švaru ir natūralu, ji leidosi į ilgą kelionę ekologiško produkto link. Galiausiai idėją kremų gamybai pametėjo jos ir vyro Janno Joosepo atostogos Balyje. Ten jiedu susidraugavo su vietos žvejais, kurių veidai nuo metų, saulės ir visų gyvenimo vėjų išvagoti gilių raukšlių, užtat delnai lygūs ir švelnūs kaip kūdikių. To priežastis – paprasta ir iki skausmo buitiška: ištraukę žuvį iš tinklų, šie vyrai rankas kasdien valydavo dumbliais. Štai kas stiprioms jų rankoms suteikia šilko glotnumo!

Berit Joosep

Berit Joosep,

Azijoje vandenų dumbliai jau seniausiai naudojami maisto ir kosmetikos pramonėje ir yra ypač vertinami. Sutuoktiniai Joosepai dumblių klodų neieškojo už jūrų marių. Žinodami, kad geriausi dalykai – namie, jie savąsias aukso kasyklas – pažangiausius mokslininkus ir net kosmetikai tobulai tinkamus raudonuosius dumblius rado gimtojoje Estijoje ir ją skalaujančioje Baltijoje. Tiksliau, tarp žemyninės Estijos ir jos salų.

Svarbus žmogus, kuriant „Berrichi“ liniją, yra Talino universiteto vyresnysis mokslinis bendradarbis Rando Tuvikene, didelę gyvenimo dalį pašventęs jūrų dumblių tyrinėjimams, mėgindamas perprasti cheminę jų sudėtį ir kitas ypatybes. Jo dešimtmečius darytų tyrimų vaisiai tilpo… veido kremo buteliuke! Būtent Rando pasiūlė gamyboje naudoti astaksantiną – iš dumblių išgaunamą galingą antioksidantą, kuris saugo odą nuo žalingos saulės ir senėjimo, jo poveikis odai net 500 kartų stipresnis nei vitamino E ir 6000 kartų – nei vitamino C. Jūrų dumbliai gausiai jo gamina, nes astaksantino reikia siekiant išgyventi – apsisaugoti nuo pragaištingo ultravioletinių spindulių poveikio.

Trejus metus kuriant į tvarias pakuotes išpilstytus natūralius „Berrichi“ kremus dalyvavo Talino universiteto chemikai, ekspertai iš Tartu biotechnologijų parko, jūrų biologai, buvo vykdomi Europos Sąjungos projektai, programos. Nuo 2017-ųjų gyvuojantis estų prekės ženklas populiarėja ir užsienyje, nes dieniniai, naktiniai, paakių kremai yra gaminami pasitelkus moksliniais tyrimais patvirtintą astaksantino ir furcelarano formulę. Kremai stabdo senėjimą ir drėkina pačius giliausius odos sluoksnius, juose nėra parabenų, sulfatų, dirbtinių kvapo stipriklių. Tai, kas natūralu, gaminama nekenkiant gamtai, nepernaudojant jos išteklių, tinka vertinantiems etiškus produktus. Ir, žinoma, mylintiems savo veido odą bei saugantiems jos jaunystę.